Uzakdoğulu oyun geliştiricisi Capcom’un önümüzdeki haftalarda resmen satışa çıkaracağı ’nin tanıtım kopyaları oyun editörlerine dağıtılmaya başlandı. Kısıtlı sayıdaki şanslı editör, bu muhteşem oyunu ilk oynayanlar arasında yer almanın keyfini çıkarmaya başlamış durumda.

Ancak oyun henüz çıkmadan incelemeleri için kendilerine gönderilen oyunları canlı yayında oynayanların sayısı hiç de az değil! Oyunun senaryosu hakkında “spoiler” veren ve çıkar çıkmaz oyunu atın almak isteyenlerin hevesini kıran bu durum, Capcom’un da canını sıkmış olmalı.

Özellikle yurtdışında aktif olarak kullanılan Reddit gibi ortak paylaşım alanlarında Resident Evil 7’nin ekran görüntüleri, videoları ve bölüm sonlarına dair muhabbetlerle sıklıkla karşılaşabilmek mümkün. Dolayısıyla oyunu henüz satın almayanların farkında olmadan önemli spoiler’ler yiyebilmeleri işten bile değil.

Oyun 10 saatte bitirilebiliyor

Aşağıda yer alan ekran görüntüsü Resident Evil 7’nin sonunda çıkan istatistikler bölümüne ait. Görüldüğü üzere oyun yaklaşık 10 saatte bitirilebiliyor. Diğer oyunlara kıyasla biraz kısa sürdüğü söylenebilir.

resident-evil-7-leak

Açılan eşya kutuları, kullanılan sağlık paketleri ve toplanan antik paralar dahil olmak üzere oyunla alakalı birçok istatistiğin yer aldığı bu bölüm; oyuncuların şimdiden Resident Evil 7 hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamış vaziyette.

VG247 sitesinin oyun editörlerine göre bahsi geçen 10 saatlik süre bir korku oyunu için gayet ideal. Üstelik oyun yayınlandıktan sonra çıkması beklenen DLC’ler ve ek paketlerle bu sürenin daha da uzaması gündemde.

CEVAP VER