Bilindiği üzere sanal oyun mağazaları tarafından gerçekleştirilen birbirinden güzel indirimler sayesinde orjinal oyun kullananların sayısı bir hayli arttı. Artık eskisine göre oyuncular daha fazla orjinal oyunlara yöneldiler çünkü bazen çok büyük indirimler söz konusu olabiliyor ve hatta bazı oyunlar kısa süreliğine ücretsiz bir biçimde oyunculara sunulabiliyor. Peki bu artan oyun satışlarından en fazla hangi oyunlar nasibini alıyor?

GTA 5 TEKRAR ZİRVEDE !

2016 yılının sonlarına doğru listesinde Call of Duty İnfinite Warfare oyununu görüyorduk ancak bu hafta sıralama değişti. GTA 5 oyunu, bu haftanın en fazla satan oyunu olmayı başardı. GTA 5, aslında yıllar önce piyasaya sürülen bir oyun olsada o kadar güçlü bir oyun ki hala büyük oranda satılmaya devam ediyor. GTA 5’in satışları bu derece muazzam sayıda olmaya devam ederse üzülerek belirtmek istiyoruz ki GTA 6 oyununun piyasaya sürülme tarihi daha da gecikecek. Ancak yinede orjinal oyunlara bu denli ilginin olması ve üzerinden yıllar geçmiş oyunların hala çok sayıda satın alınması piyasa için sevindirici bir gelişme.

call

CALL OF DUTY İKİNCİ SIRADA

İkinci sırada artık Call of Duty İnfinite Warfare var. Bu hafta en fazla satan ikinci oyun olarak karşımıza çıkıyor ve liderliği yukarıda da ifade ettiğimiz gibi GTA 5’e kapıtırıyor.

ÜÇÜNCÜ SIRA FIFA 17’NİN

EA Sports, korsan oyunculuğa karşı belki de en büyük darbeyi indiren şirket. Çünkü FIFA serisinin kırılması artık korsanlar için bir çileye dönüştü. Haliyle orjinal FIFA satın alan oyuncu sayısı da bir hayli arttı. FIFA 17 oyunu da bundan büyük ölçüde nasibini alıyor.

CEVAP VER