Dünyanın en büyük mobil oyun üreticileri arasında gösterilen , önceleri Flash altyapısına sahip oyunlar geliştirirken son dönemde daha çok mobil cihazlar üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Bunun olumlu bir sonucu olarak 1 milyardan fazla indirilen oyunlara ev sahipliği yapan şirket şimdilerde isimli motokros oyununu popüler konsollara ve PC’ye uyarlamaya hazırlanıyor.

Xbox One, PS4 ve PC için 14 Şubat 2017 tarihinde yayınlanacak olan MX Nitro, PC ve konsollar için ayrı ayrı geliştirildi. Her bir sistemin farklı gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanan oyunda motokros kullanıcılarının karşılarına çıkan patlayıcılardan kaçmaları, zorlu bölümleri geçmeleri ve ters takla atarak puan kazanmaları gerekiyor.

mx-nitro

Farklı bölümler yer alacak

Dünyanın dört bir yanında geçen 40 ayrı bölüme ev sahipliği yapacak olan oyunda kariyer modu da bulunacak. Multiplayer modundan tutun zorlu bölüm sonu karakterlerine kadar MX Nitro’yu eğlenceli kılacak birçok detayın üzerinde titizlikle durulmuş. Hem motor, hem de karakterin dış görünüşünü değiştirebilmeniz de mümkün olacak. Özellikle oyunun müzikleri aklınızı başınızdan almaya aday!

Miniclip’i 2001 yılında kuran Rob Small, konuyla alakalı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

MX Nitro’yu konsollar ve PC için yayınlayacak olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Hayranlarımızın ilk kez oyunlarımızı farklı bir platformda oynayacak olması mutluluk verici. Bu Miniclip için muhteşem bir adım ve 2017’ye harika bir başlangıç. 

14 Şubat Sevgililer Günü’nde çıkacak olan oyunun tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER