Oyunun klasik versiyonundan hiç bir farkı yok ancak farklı platformda çıkacak olması oyuncuları heyecanlandırıyor. Oyuna gelen yüksek çözünürlük şüphesiz bütün oyuncuların hoşuna gidecek.  Görsel açından oyunun yüzde yüz geliştiğini söylemeliyim.

Oyundaki bazı karakterlerin detayları artırıldı. Bu genel olarak başarılı bir çalışma olarak adlandırılabilir. Oyuna gelen yenilikler bunlar ya beklenenler? Oyunda ki gözle  görülür belirgin iki değişiklikten bahsettim geriye kalanlar, oyun modları, kıyafetler, karakterler sabit değişen hiç bir şey yok. Oyunun güzel yanlarından bir tanesi de söylemek istiyorum. O da her platforma çıkıyor olması, böylelikle oyuncuların ana tercihleri arasına girebiliyor. PS 4 oyunu bile defalarca oynanabiliyor, zombiler yerine insanlarla savaşmak daha mantıklı bir tercih tüccardan birşeyler almak onları daha güçlü hale getirmek oyunda bizim için büyük avantaj Resident serisine biraz ters olsa da oyunun devam niteliğinde olması silahları zorunlu hale  getiriyordu.

Oyuncular zamanla bu durumdan sıkılacak, eski oyunlarda insanların üstünden ya da arkadaşlarımızdan aldığımız silahları şimdi tüccardan parayla alabiliyoruz. Kamera açıları eskiye oranla kötü karşıdan geleni anında görüyoruz. Resident Evil 4 bir korku oyunu değil aksiyon oyunu olarak tasarlandı. Büyük ihtimalle kamera açıları da ona göre oluşturuldu ancak ben eskiyi tercih ederim.

CEVAP VER