Yurtdışında 549.95$’dan satılması planlanan , ülkemizde de 2.899 liradan ön siparişe girdi. ’nin bir süredir üzerinde çalıştığı Project Morpheus programının meyvesi olan bu muhteşem , PlayStation 4’e bağlandıktan sonra kendinizi sanal bir gerçeklik dünyası içinde bulmanıza imkan tanıyor.

Oculus Rift ve HTC Vive gibi dişli rakiplerinden geri kalmamayı başaran gözlük, televizyondan 1,5-2 metre kadar uzaklıkta olsanız dahi herhangi bir kesinti veya donma sorunu yaşatmıyor.

image-1

Şuan ön sipariş aşamasında olan ürün müşterilere teslim edildiğinde toplam 31 oyun VR gözlüğüyle oynanabilir olacak. Bu oyunlar arasında süper kahraman ‘Batman: Arkham VR,’ yarış oyunu ‘Driveclub VR’ ve robotlarla sportif hareketler yapabileceğiniz ‘RIGS: Mechanised Combat League’ gibi oyunlar bulunuyor.

Sadece oyunlar mı?

image-2

PS4 VR gözlüğünün sağladığı en büyük avantajlardan birisi, gözlüğü taktıktan sonra karşınıza standart PS4 ana menüsünü getiriyor olması. Böylece istediğiniz PS4 uygulamasını veya oyununu gözlüğünüz takılıyken de açabiliyorsunuz. Televizyon yerine gözlüğü kullanarak sevdiğiniz oyunları oynayabilir, filmleri sorunsuz izleyebilirsiniz. Yurtdışında aktif olarak kullanılan TV servisi Hulu, PS4 için geliştirdiği uygulamayı VR uyumlu hale getirmiş bile.

Dikkatli olmakta fayda var

PS 4 VR gözlüğü her ne kadar rahat olsa da, uzun süreli kullanımlarda baş dönmesi yaşayabilmeniz ihtimal dahilinde. Bu sebepten dolayı ara vermeden yoğun bir şekilde gözlüğü kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Özellikle Driveclub VR gibi yorucu oyunlar kısa sürede başınızı döndürebilir.

CEVAP VER