13 Ekim 2016’da çıkışını gerçekleştiren Help adlı puzzle oyununu gelin birlikte değerlendirelim..

Oyunun konusundan bahsetmek gerekirse; Kızınız terk edilmiş bir madene araştırma yapmaya gidiyor ancak geri dönemiyor. Kızını bulmaya giden bir adamı canlandırarak duvarların içinde yaşayan ruhlar ile birlikte bulmacayı çözerek kızınızı bulmaya çalışıyorsunuz. Sahip olduğunuz her şey sürekli azalacak, radyonun şarjı, lambanın ışığı..

Help

Oyunu çıktığı gün deneme fırsatı bulmuştum. 3 dakika içinde oyun kendini kapatıyordu. Daha sonra masaüstü bilgisayarımda denediğimde bir sıkıntı ile karşılaşmadım ve oyun Windows XP ve daha eski model Windows ile MAC modellerinde uyumlu değil.

Oyunu duyduğum anda çok heyecanlanmış, gerçekten harika bir korku oyunu olabileceğini düşünmüştüm. Ancak ne yazık ki proje beklediğim gibi çıkmadı. Yabancı korku filmlerinde izlediğiniz tüm klişe ve bayat senaryoları oyunun içine toplamaya çalışmışlar. Kimi zaman da bulmacalar pek mantıklı gelmiyor rastgele yapılmış gibi yalnızca..

İyi düzeyde İngilizce bildiğimi düşünmeme rağmen, radyodan gelen hiçbir sesi yani oyunun tabiri ile ipucunu anlayamadım. Çünkü o kadar boğuk ve yankılı geliyor ki hiç duymadığım bir dili dinler gibi dinledim. Belirtmek isterim ki oyunda Türkçe metin desteği de yok.

Sonuç olarak toplamam gerekirse, oyun şuanda %15 indirim ile 5 lira 10 kuruş. Ancak ben oyunu oynadıktan sonra izlenimlerimin oldukça olumsuz olduğunu söylemeli ve geri para iadesi istediğimi belirtmeliyim. Çağ dışı bir oyun desek yeridir.

CEVAP VER