Son dönemde geliştirilen oyunlarda eskiye nazaran daha düşük kalitede grafikler bulunmasına rağmen, bu yapımların senaryoları ve oyunculara verdikleri haz aynı orantıda yüksek olabiliyor. Bağımlılık yapan Minecraft oyunu, bunun bir ispatı olarak değerlendirilebilir. Klasik yarış oyunlarında aşina olduğumuz üst seviye donanım gerektiren gerçekçi grafiklere bir tepki olarak VooFoo oyun stüdyosu geliştirilen  oyunu, tıpkı GTA 2’de olduğu gibi üstten bir bakış açısıyla oynanıyor.

mantis-burn-racing-3-640x360

Tek kişiyle oynanan bu yapımda kariyer modu mevcut. Çaylaklık seviyesinden başlayıp Uzman kademesine kadar uzanan kariyer merdivenini emin adımlarla çıkmak için sürekli olarak yarışları birinci sırada bitirmeniz, ardından yeni araçların ve ek geliştirme paketlerinin kilitlerini açmanız gerekiyor.

Oyunda kariyer yapmaya karar verdiyseniz, her sezon düzenlenen yarışlara aktif olarak katılım göstermeniz isteniyor. Dünyanın farklı noktalarında, farklı hava ve yol şartlarında yarış yaparak rakiplerinizi geçmelisiniz. Bazı etaplarda hologramları geçip pisti birinci sırada bitirmeli, bazen de en kısa sürede etabı tamamlamaya çalışmalısınız.

vfracer-2016-10-15-03-16-00-34-640x360

Controller ile de oynanabilen oyunda ağır, orta ve hafif olmak üzere 3 farklı sınıfta birçok araba modeli seçeneği mevcut. Yarışları kazanıp puan topladıkça aracınızda daha iyi süspansiyon, lastik ve motor geliştirmeleri yapabilmeniz de mümkün.

vfracer-2016-10-15-03-08-50-94-640x360

Steam üzerinden 24 TL karşılığında satılan oyun kesinlikle çok zevkli. Ancak çok oyunculu oynamaya imkan sunmuyor olması da büyük bir eksiklik. Umarız oyunun yapımcısı ilerleyen tarihlerde bu özelliği de sağlar.

CEVAP VER