Geçtiğimiz hafta görücüye çıkan bir korku oyunu ile karşınızdayız bu kez.

Hikayenin ne tarafından tutarsanız tutun, hatta hikayeyi geçip oyun demek istiyorum; elinizde kalıyor! Hikayede ne zaman ne yapacağınızı ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz ve ben hatrı sayılır bir zaman ayırdım sadece bir bölümü anlayabilmek için.

Windows’un çıkarmış olduğu Windows 95 modeline entegre bir oyun vardı Windows 3D Maze adında, işte bu oyun o oyunun bir üst modeli diyebiliriz. Yani biz zaten bu sistemle bir oyun oynadık beyler..

remind-yourself

Oyunda sadece İngilizce destekleniyor ve diğer hiçbir dil için hiçbir destek yok. Oyunun görüntüleri beni yanılttı ve kendini tekrarlayan oyuna para harcadım diyebilirim. Zaten oyunun sürekli kendini tekrarlaması da bir nevi onu labirent oyunu yapıyor ki oyunun ekran görüntülerinde ve fragmanlarında bahsedilenden çok oyun korku değil adeta sadece labirent kaçış oyunu. Hangi yolu gitmenizi gösterecek bir ipucu, bir ışık için çok uğraşmanız gerekiyor sanırım çünkü ben 15 dakika boyunca bulamadım.

Temel bir labirent oyunu için şuan Steam’daki fiyatıyla (indirime de girmedi..) 25 lira vermek isteyenler, katkı için alabilirler ancak benim için kesinlikle iyi bir deneyim olmadığını söylemeliyim. Oyun korkutmaktan çok insanların kafasını nasıl karıştırabiliriz hatta karıştıra karıştıra en sonunda ALT+F4’e nasıl bastırabiliriz üstüne kurulu şeklide düşünsem de bu oyun bu kadar kötülememi hak ediyor muydu? Evet.

CEVAP VER