GTA serisiyle gönüllerimizi fetheden ve dünyanın en çok satan oyunlarını geliştirmeye devam eden Rockstar, 1910’lu yıllarda geçen vahşi batı dünyasını konsola taşımaya hazırlanıyor. İlki çok beğenilen Red Dead Redemption oyununun ikincisini geliştiren oyun stüdyosu, Twitter hesabından zaman zaman yaptığı duyurularla oyuncuları heyecanlandırmayı da başarıyor. En son 2016’nın Ekim ayında  ile ilgili paylaşım yapan Rockstar, oyunun 2017’nin sonbahar aylarına doğru çıkacağını da duyurmuştu.

Bugün aldığımız bilgilere göre ise oyunun Eylül’ün sonu, Ekim’in başı gibi tanıtılması bekleniyor. İngiltere merkezle perakende sitesi base.com yanlışlıkla Red Dead Redemption 2’nin çıkış tarihini platformundan duyurmuştu. 26 Eylül’ü tarih veren Base.com’un yanı sıra Polonyalı perakendeci Media Markt da 3 Ekim’e işaret etmişti. Tarihlerin az da olsa farklılık göstermesi, Rockstar’ın bölgelere göre farklı çıkış tarihi belirleyeceği anlamına geliyor.

 

Trailer videosu yayınlanmıştı

Ufuktan batmaya başlayan güneşe karşı at sürebileceğiniz, vahşi batının tozlu ve eski dünyasında maceralara çıkabileceğiniz Red Dead Redemption 2’nin tüm oyun konsolları ve PC için yayınlanması bekleniyor. Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch muhtemelen bu oyunu alamayacak, ancak ilerleyen dönemlerde bu yönde bir atılım da gerçekleşebilir.

Oyunda sadece at sürmekle yetinmeyeceksiniz. Tıpkı GTA’da olduğu gibi açık dünya platformu olarak tasarlanan bu vahşi batı yapımında at arabası ve kano sürebilmeniz de muhtemelen mümkün olacak. Gelişmiş ve gerçekçi grafikler de cabası.

CEVAP VER