1 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren Macera oyununda, İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı ile tam destek sağlanırken Türkçe dahil başka hiçbir dile destek sağlanmıyor.

Oyunu henüz beta versiyonundayken deneme fırsatı buldum ve versiyonu gereği içinde bolca hata vardı. 12 Kasım’da oynadığım ve geliştiriciye bildirdiğim hatalar sonrasında 1 Aralık 2016 tarihinde tam sürüm çıkarılırken tüm bu hatalar giderilmişti.

Oyunda seviyelerin eksik olduğunu düşünüyorum. Daha çok seviye eklenebilir ve oyuncular daha uzun süreli oyuna bağlanabilirdi. Bunun haricinde müzik, oynayış ve oyun geneline baktığımızda oldukça iyi bir oyun olduğunu ve vaat ettiklerini karşıladığını söylemek mümkün.

rad-rodgers-world-one-2

Eski okul bulmacaları da oyunu oynarken güzel bir hava katıyor bunun yanı sıra özel günlerde de hiç beklemememize rağmen özel eşyalar ve yumurtalar sizi bekliyor olacak. Oyunu oynarken bilgisayarım aşırı derecede ısındı ve işlemciye çok yük bindiğini fark ettim. Ancak tüm çalışmalarıma rağmen bu işlemi düzeltemedim. Eğer dizüstü bir bilgisayara sahip iseniz kış günlerinizin vazgeçilmez oyunu olacağından şüpheniz olmasın. 2 boyutlu platform oyunları ile kıyaslandığında aynı kategorideki bu oyundan diğerlerinden daha iyi grafik performansı elde ettiğimi de söylemeliyim. Fare ile yaptığımız kontroller oldukça kötü. Klavye üzerinden yönümüzü kontrol ederken hedefimizi belirlemek için fareyi kullanıyoruz. Oyunda oldukça yavaş hareket eden fareyi biraz hızlandırmak için duyarlılığı en üste çıkarmanız size yardımcı olacaktır. Ancak alışılagelmiş hassasiyeti yakalayamıyorsunuz maalesef. Bu ufak tefek eksiklikler haricinde oyun, kategori bazında oldukça iyi bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bu türleri seviyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum.

CEVAP VER