5 Şubat 2015’de piyasaya çıkan oyun, geçtiğimiz günlerde güncellenerek resmi olarak yeni dilleri oyuna ekledi. Bununla birlikte oyun, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Lehçe, Rusça ve Geleneksel Çince dillerine destek sunuyor. Türkçe ise maalesef güncellemeye rağmen desteklenmiyor.

Oyuna bakmak gerekirse, XL versiyonundan çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Önceki versiyonda çoğu zaman fazla işlem olmamasına rağmen oyun kasıyordu. Bu oyunda haritalar büyümüş ve böylelikle çok daha kapsamlı ve daha zor bir oyun haline bürünmüş. Kayıtlarda yaklaşık olarak 20 saatimi oynayarak geçirdiğimi gördüm ve saniyesinin bile bu oyuna değdiğini düşünüyorum.

cities-xxl2

Oyunun grafikleri ve gelişmiş versiyonu güzel olmasına rağmen yapay zeka için aynı şeyi söyleyemeyiz. Şehirdeki insanların sayısı arttıkça ufak tefek kasmalar olmuyor diyemeyiz.

Sürükleyici ve detaylı bir oyun olmasıyla Sim City’e nazaran daha iyi bir oyun dememiz mümkün. Ancak oyunun Steam üzerindeki puanları ve kullanıcı yorumları oldukça düşük. Sadece Steam üzerinden değil neredeyse tüm platformlardan haklı bir isyan var oyun için..

Bu isyanın sebebi ise oyunun XL versiyonu ile bire bir aynı olması. Oyunu bu ön yargı ile inceledim ve ara yüzün, haritaların ve grafiklerin daha geliştiğini gördüm. Sonuçta bu bir simülasyon oyunu ve bu oyunda ultra iyi işler beklemek yanlış olur şeklinde düşünüyorum.

CEVAP VER