2017 yılının en beğenilen oyunlarından biri olan Playerunknown’s Battlegrounds’un yapımcısı BlueHole, yeni bir oyun için daha kollarını sıvadı.

Playerunknown’s Battlegrounds, yapı itibariyle oyuncuların epey hoşuna gitmişti. Hatta Steam’de pek çok rekor kırdığına da şahit olmuştuk. İşte o yapımı ortaya çıkaran BlueHole, şimdi de yeni bir proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni oyunun ismi A:IR – Ascent: Infinite Realm. Gördüğünüz gibi BlueHole bir kez daha oldukça karışık isme sahip bir oyun tasarlamış. Playerknown’s Batlegrounds oyununun ismi de oyunculara epey zor geldiği için genelde PUBG olarak çevriliyor. Yeni oyun da muhtemelen AIR şeklinde veya Ascent şeklinde lanse edilecek.

PUBG Yapımcısı Yeni Bir Oyun İçin Kolları Sıvadı

Tarz olarak Knight Online, Silkroad gibi yapımlara epey benziyor. Pek çok savaşçının ve yaratığın bulunduğu oyunda özellikle devasa yaratıklara karşı yapılan yoğun savaşlar dikkat çekiyor.

Oyun grafiksel olarak çok gerçekçi değil fakat zaten bu tür oyunlarda amaç aşırı gerçekçi oyunlar yapmak değildir. Daha çok o büyülü ortamın iyi bir şekilde oyuncuya aktarılması ve güçlü bir oynanış amaçlanır. Bunun yanında oyunun sistem gereksinimleri düşük tutmaya çalışılır. Çünkü bu tarz oyunları oynayanlar genellikle üst segment bilgisayarlara gerek duymazlar ve ortalama bilgisayarları vardır.

A: IR – Ascent: Infinite Realm ilk olarak Uzak Doğu’da sunulacak fakat zamanla batılı ülkeler için de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şu an için çıkış tarihine ilişkin bir bilgi yok.

Oyun hakkında bir oynanış videosu dahi yayımlandı. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

PUBG Steam’de Liderlik Koltuğunda

 

CEVAP VER