PUBG oyunu Steam platformunda liderliği resmen ele geçirdi. Anlık oyuncu sıralamalarında PUBG rekora imza attı.

PUBG yani tam ismiyle Playerunknown’s Battlegrounds oyunu, 2017 yılının en popüler oyunlarından biri oldu. Henüz çok yeni bir oyun olmasına rağmen inanılmaz tutulan PUBG her geçen gün büyük bir hızla büyüyor.

877.844 Kişi Aynı Anda PUBG Oynadı

PUBG ile ilgili yaşanan yeni gelişmeye göre oyun anlık oyuncu sıralamaları listesinde zirveye kuruldu. Daha önce PUBG anlık oyuncu sıralaması listesinde üçüncülüğü elde etmişti ve bu oyun basınında büyük bir yankı bulmuştu. İşte PUBG şimdi de üçüncü sıra ile yetinmekle kalmayarak listenin ilk sırasına tırmanmayı başardı.

PUBG Steam'de Liderliğe Kuruldu3

Geleneği bozdu

PUBG böylelikle çok uzun zamandır devam eden bir Steam geleneğini tarihe karıştırmış oldu. Steam anlık oyuncu sıralamalarında birincilik her daim Dota 2 oyununundu ancak artık bu eskide kaldı. Uzun bir aradan sonra zirvede başka bir oyun görüyoruz.

Yeni rekorlar gelebilir

PUBG yakın gelecekte pek çok yeni rekora daha ulaşacaktır çünkü oyun inanılmaz bir süratle büyümeye devam ediyor. Hem grafiksel hem de oynanış açısından çok kuvvetli bir oyun. Öte yandan PUBG yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre sahip olduğu alanın  en fazla satan oyunu olmayı da başarmış. Bu da önümüzdeki süreçte PUBG yapımcısının yeni oyunlar için sermayeye sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

Türkiye’de Steam Yaz İndirimlerinde En Çok Satan Beş Oyun

1 YORUM

CEVAP VER