Denizin altında geçen oyunlarda çoğu zaman alışık olduğumuz bir sahne vardır: Devasa etobur balıklar bizi yemeye çalışır! Oysa hiç durup düşündünüz mü, neden hiç denizin göz alıcı güzelliklerini sergileyen bir oyun yok? Birazdan tanışacağınız oyunu, bu klişeye bir tepki olarak geliştirildi.

PS4 platformu üzerinde oynayabileceğiniz en eğlenceli keşif oyunları arasında yer alan Abzu, dalgıç kıyafetli karakteri yönlendirerek muhteşem bir görsel şölene tanıklık edebileceğiniz bir yapım. İlk başta yalnızca PS4 için çıkarılmış olsa da aradan geçen kısa bir sürenin ardından Steam’e de gelen oyun okyanusun metrelerce altında geçiyor. Derinlere indikçe efsanelere konu edinen hazineleri gören, antik sırları keşfeden ve hedefine ulaşmaya bir adım daha yanaşan kahramanımıza bu yolculuğunda güzel müzikler de eşlik ediyor.

Sektöre henüz yeni adım atan ve Matt Nava’nın öncülüğünde yönetilen Giant Squid isimli firma tarafından geliştirilen Abzu oyunun ismi de çıktığı günden bu yana merak konusu oldu. Abzu kelimesi, antik Sümer dilinde “Bilgelik denizi” anlamına geliyor.

Orijinalinde PS4’e özel olarak hazırlanan, akabinde Steam’e de eklenen oyun şimdilerde ise rotayı Xbox’a kırmış gözüküyor. 505 Games isimli dağıtıcı firma tarafından yapılan duyuruya göre 2017 yılının başlarında Xbox One oyun konsolu için de satın alınabilir hale gelecek. Oyuna biçilen fiyat ise 20$ değerinde. TL ile satın almak istediğinizde bu rakam muhtemelen 59 TL’ye yuvarlanabilir. Ancak muhteşem oyun dinamiği ve büyüleyici görselleriyle bu oyunu mutlaka satın almanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER