Nintendo’nun bundan tam 1 hafta önce üç buçuk dakikalık bir tanıtım videosunu yayınladığı Switch isimli yeni oyun konsolu, aradan geçen süre zarfında 18 milyondan fazla Youtube ziyaretçisi tarafından ziyaret edildi. Oyuncuların merakını taze tutmak isteyen Nintendo yöneticileri, 12 Ocak 2017 tarihinde cihazın lansmanını yapacakları bilgisi dışında bu yeni modele ait herhangi bir bilgi vermekten kaçınıyor. Örneğin, halen daha Switch’in donanım özellikleri resmî olarak açıklanmış değil. Bu gibi durumlarda sızıntı haberlerinin önemini daha iyi anlıyoruz. Eurogamer isimli haber sitesinin güvenilir kaynaklara dayandırdığı habere göre, Switch’in ekranı 6.2 inç büyüklüğünde olacak. Dokunmatik olan ekranda 10 parmağınızın tümünü aynı anda kullanabileceksiniz. Büyüklüğüyle çoğu “phablet”le aynı boyda olan model 720p çözünürlüğü destekleyecek.

10 parmağa kadar çoklu dokunmatik desteğini bünyesinde barındıran ’in sunduğu bu avantaj, özellikle oyun oynarken ciddi manada faydalı olabilir. Ancak 6.2 inçlik ekrana güç vermesi beklenen bataryanın ne kadarlık bir kapasiteye sahip olduğu hala meçhul Üstelik cihazın oldukça güçlü bir işlemciye sahip olması da bekleniyor.

Tabii bu haberde paylaştığımız bilgiler yalnızca Switch’in ekranıyla ilgili. Halen daha cevaplanmayı bekleyen birçok soru var. Üstelik yazının başında belirttiğimiz üzere 12 Ocak tarihi de doğrudan cihazın satışa sunulacağı anlamına gelmiyor. Yöneticiler bu tarihte lansmanı gerçekleştirip ürünün mağazalara 1-2 ay sonra gelmesini de sağlayabilirler.

Nintendo Switch hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizi takip etmeye devam edin.

CEVAP VER