Her ne kadar ilk çıktığı zamanki popülerliğinden eser kalmamış olsa da, halen daha hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi oynamaya devam ediyor. Zaman zaman sunucu tarafında güncellemeler alarak daha kararlı hale getirilen oyun, bugün de ABD’li oyuncuları sevindirecek bir yeniliğe de kavuştu. , Niantic’in sunduğu bazı özelliklere ek olarak “” kutlamaları için güncelleme aldı.

Niantic, 1 Kasım tarihine kadar hayalet tipi Pokemon yakalamayı başaran oyunculara iki kat daha fazla şeker verecek. Hatırlanacağı üzere bu şekerler (Oyunda “Candy” olarak geçiyor) Pokemon karakterlerinizi geliştirmek için kullanılıyordu.

Drowzee, Gastly, Gengar, Golbat, Haunter ve Zubat karakterleri cadılar bayramı öncesinde daha sık karşınıza çıkacak. Pek de sevimli olmayan ve korkutucu dış görünüşleriyle dikkatleri üzerine çeken bu Pokemonlara ek olarak Cubone, Marowak ve Meowth’un da oyun içinde ortaya çıkma oranı yükseltildi.

Cadılar bayramı öncesinde Pokemon GO’ya yapılan değişiklikler bunlarla sınırlı değil. Oyun yüklenirken karşınıza çıkan ekran da korkutucu öğelerle süslenmiş.

14692155_1199314546790214_7260251754252180022_o

Eğitmenine doğru kırmızı gözleriyle kızgın bir bakış atan siyah renkli bu Pokemon karakteri, oyun yüklenirken size eşlik ediyor.

ABD menşeli Forbes dergisi tarafından yayınlanan habere göre cadılar bayramı güncellemesinden sonra Pokemon GO, App Store’da tekrar yükselişe geçti. Dünyanın her tarafındaki oyuncular için aktif hale getirilen güncellemeyle birlikte Niantic’in finansal göstergeleri de olumlu yönde seyretti.

CEVAP VER