Playstation platformu için bilindiği üzere özel yapım oyunlar piyasaya sürülmekte. Bu oyunlarla amaç kuşkusuz PC plaformunu biraz daha etkisiz bir halde bırakabilmek yani Playstation’ı hem Xbox’a , hem de PC’ye karşı ayrıcalıklı kılabilmek. Şuana kadar da Sony bunu gerçekten iyi başardı.Playstation VR ise Playstation’ın elini daha da güçlendirmişe benziyor. Özellikle VR ile korku oyunu oynamak gerçekten de son derece keyifli oluyor. İşte bunu bilen yapımcılar, şimdi yeni bir oyunun daha duyurusunu yaptılar.

Playstation VR için üretilen yeni oyunun ismi The Persistence… The Persistence bir korku oyunu olmasına karşın aynı zamanda aksiyon , bilim kurgu türünde de sayılabilir. Oyunda zombilere karşı mücadele ediyoruz ancak bu mücadelemizde sıra dışı pek çok silah da kullanıyoruz. Bu yönüyle oyunun son derece dikkat çekici olduğunu söyleyebilirim. Zombileri öldürme şekilleri de kullandığımız silahların farklılıklarına göre ciddi ölçüde değişebiliyor.

Oyunda grafikler fena sayılmayacak seviyede ancak zombilerin gerçekçi durmadığını söyleyebilirim. Playstation VR için geliştirilen bir oyun olduğu için yinede çok gerçekçi grafiklere sahip olmasa bile oyuncuyu etkileyecektir diye düşünüyorum. Çünkü VR ile korku oyunu oynamak gerçekten de bir başka deneyim veriyor. Bu arada oyunun 2521 yılında geçtiğini yani çok çok uzun zaman sonrasını ele aldığını da ifade edelim. Bilim kurgu ile korkunun harmanlandığı güzel bir oyun olarak karşımıza çıkacağa benziyor.

CEVAP VER