Microsoft’un 2 olarak da adlandırılan kod adlı yeni nesil oyun konsolunu beklenende daha geç tanıtacağı öne sürüldü. Bu yılın Haziran ayında ABD’de düzenlenecek olan E3 etkinliğinde görücüye çıkacak olan model üstün donanım özelliklerine sahip olacak.

Xbox Project Scorpio’nun çıkış tarihi bugüne dek gizemini korumayı başarmıştı. Ancak üst düzey yöneticilerden Phil Spencer’in yaptığı açıklama, Redmond merkezli Microsoft’un E3 etkinliğinde Scorpio’nun tanıtılacağına işaret olarak yorumlandı. Kesin tarihi hala daha bilinmiyor olsa da Project Scorpio’nun 2017 yılı içinde düzenlenecek olan bir lansmanda görücüye çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Üst düzey bir oyun deneyimi

Son dönemde hayli popüler hale gelen VR (Sanal gerçeklik) akımına katılacak olan Project Scorpio, gözlüklerle uyumlu çalışacak. Üstelik bu yeni nesil konsolda 4K çözünürlüğe sahip oyunları oynayabilmek de mümkün olacak. Halihazırda satın aldığınız Xbox One oyunlarını da destekleyecek olan konsolun en önemli özelliği, 6 Teraflop gücünde grafik işlemcisine sahip oluşu.

Project Scorpio’nun 320 GB/s trafik destekleyen sekiz çekirdekli yapısıyla en güçlü oyunları dahi FPS düşüşü yaşamadan oynamanızı sağlaması bekleniyor.

Bilgisayar formatında gelmeyecek

Çeşitli haber sitelerinde yer alan iddialarda Project Scorpio kod adlı yeni konsolun PC gibi bir arayüze sahip olacağı öne sürülmüştü. Şirket yetkilileri bu açıklamaları en üst düzeyden yalanlayarak Project Scorpio’nun her bir santimine kadar gerçek bir oyun konsolu olacağını açıklamıştı.

CEVAP VER