Assasin’s Creed Rogue oyununu masaya yatırıyoruz.

KAHRAMANIMIZ TARAF DEĞİŞTİRİYOR !

Assasin’s Creed Rogue oyununda, diğer tüm Assasin’s Creed oyunlarından oldukça farklı bir özellik bulunuyor. Bu oyunda, yönettiğimiz karakter bir suikastçi olmasına rağmen taraf değiştirip tapınakçılara geçiyor. Yani taraf değiştiren ilk suikastçiyi yönetiyoruz ve bu anlamda oyunun bir ilk olduğunu söyleyebiliriz.

HİKAYE

Assasin’s Creed Rogue oyunu çok güçlü bir hikayeye sahip olmasada yinede bilindik Ubisoft hikayesini içerisinde barındırıyor. Oynarken merak ederek oynayacağınızı düşünüyorum.

rogue2

GRAFİK KALİTESİ

Oyunun grafikleri hiç fena değil. Özellikle pek çok farklı atmosferin söz konusu olduğu noktaları ziyaret ediyoruz. Yani oyun içerisinde diyar diyar geziyoruz diyebilirim. İstediğimiz adaya demir atıyoruz ve oyundaki manzaralar gerçekten de güzel. Zaten şehir içleri bilindik Assasin’s Creed kalitesinde ve buna bide deniz manzaraları eklenince gayet güzel grafikler ortaya çıkmış.

OYNANIŞ

Oyunda hem korsanlık yapıyor, hem de verilen görevleri yerine getiriyoruz. İlk kez suikastçilere karşı savaşmanın da çok ayrı bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz çünkü oyunu oynarken birden bir suikastçinin bıçağını gövdenizde hissedebilirsiniz. Bu yüzden oyunu oldukça temkinli oynamanız gerekiyor

GENEL DEĞERLENDİRME

PUAN ; 7.4 / 10

Assasin’s Creed Rogue özellikle bize bir ilki yaşattığı için son derece özel bir oyun. Eğer sıkı bir Assasin’s Creed takipçisiyseniz bu oyunu da mutlaka oynamanızı öneririm.

CEVAP VER