Bethesda’nın yeni nesil oyunlarından biri olarak duyurulan ‘in çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Bu duyuru ile birlikte oyunun satış fiyatı da belirlenmiş oldu.

tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından dağıtılacağı duyurulan Prey’in çıkış tarihi de resmi olarak açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Prey, 5 Mayıs 2017’de tüm yeni nesil platformlar ve bilgisayar için raflarda olacak.

Prey‘i ön sipariş olarak satın alırsanız bir de Cosmonaut Shotgun paketine ücretsiz sahip olmuş olacaksınız. Bu ön siparişin yanında hediye olarak gönderilen pakette Morgan Yu’nun aile yadigarı olan Margrave pompalı tüfeği ve ‘deki tehditlerle savaşmasına yardımcı olacak aletler bulunuyor.

prey-onsiparis

Prey, daha önce ön sipariş olarak 89 TL’ye satılıyordu ancak oyunun çıkış tarihi belli olduktan sonra bu fiyat bir anda 219 TL’ye yükseldi. Playstation 4 için 209 TL olan oyun ücreti, Xbox One için ise 260 lira 50 kuruş olarak belirlendi.

Oyun, 2032’de ay yörüngesinde kurulmuş bir uzay istasyonunda gerçekleşecek. İnsanlığın yapısını değiştirecek olan bir deneyde korkunç bir şekilde tersine giden olaylara şahit olacağız. Uzay istasyonu, uzaylılar tarafından istila edilmiş konumda ve biz de av olarak oyun içerisinde yer alacağız.

Talos I adlı uzay istasyonunda gerçekleşecek oyunda hem Talos I‘nın hem de kendi geçmişinizin karanlık sırlarına şahit olacak ve uzay istasyonunda bulacağınız aletlerle zekanızı ve silahlarınızı geliştirebileceksiniz. Uzaylıları yenebilmek için de bu aletleri kullanarak hayatta kalmanız gerekiyor.

CEVAP VER