Tüm dünyada olduğu gibi bir dönem ülkemizde de hayli popüler olan Pokemon, son olarak Niantic firması tarafından geliştirilen Pokemon Go oyunuyla tekrar hayatımıza dahil olmayı başardı. Her ne kadar Türkiye sınırları içinde pek tercih edilmiyor olunsa da, yurtdışında Pokemon oyunları çok yaygın. Pokemon karakterlerini geliştirme, diğer Pokemon karakterlerini yakalayıp envantere katma gibi hedeflerin bulunduğu Pokemon Sun & Moon oyunu bu yapımlardan birisi.

Henüz resmî olarak tanıtılmayan ve piyasaya çıkmayan bu oyuna ait 15 dakikalık bir oynanış videosu paylaşıldı. Almanya merkezli bir Youtube kanalına “ Online” filigranıyla birlikte yüklenen video kısa süre içinde fark edilince apar topar silindi. Ancak bu esnada birçok Reddit kullanıcısı videoyu bilgisayarlarına çoktan kaydetmişti bile. Nitekim söz konusu video hemen DailyMotion isimli siteye yüklendi ve oyuncular bu yeni Pokemon oyununun neye benzediği hakkında fikir sahibi olmayı başardılar.

Oyunun “demo” sürümünün 15 dakikalık bir oynanışını gösteren bu videonun normal planlara göre bugün yayınlanması bekleniyordu. Öyle ki henüz tam sürümünün boyutlarını bilmediğimiz bu oyunun demosu, Super Smash Bros oyununun tam sürümünden daha büyük. Bu da oyunun ne kadar gelişmiş özelliklere sahip olacağına dair önemli bir işaret olarak yorumlanabilir.

Yukarıda izleyebileceğiniz videoda karakterimiz Melemele adasını keşfediyor ve Ash-Greninja isimli nadir bulunan bir pokemonu yakalamayı başarıyor. Vahşi pokemonlardan yardım alarak Pikachu’yu da yanına almak için mücadele ediyor.

CEVAP VER