Teknik olarak önümüzdeki ön sipariş programından çıkıp Cuma günü satışa sunulması beklenen , EA veya Origin Access uygulamalarına kayıtlı oyuncular tarafından halihazırda indirilebiliyor. Esasında bu iki uygulama aynı, ancak Xbox One veya PC platformları söz konusu olduğundan yalnızca uygulamaların ismi değişiyor. Hem multiplayer, hem de single player modları bulunan oyunda Çelik Fırtınası’nın yanı sıra Çamur ve Kan isimleri altında farklı görevler de mevcut.

İstediği herkesi tek kurşunla öldürebiliyor

Geçtiğimiz gün Battlefield 1’i çok oyunculu oynayan PC Gamer sitesinin Evan Lahti isimli editörü, oldukça ilginç bir durumla karşılaştı. CS:GO oyununda “wall hack” yapan oyuncular gibi Battlefield 1 oyununda da duvarların arkasından vurulduğunu fark eden editör, bu durumu haberleştirdi. Yaşadıklarını videoya alan editörün ne kadar talihsiz anlar yaşadığına siz de tanıklık edebilirsiniz.

Her ne şekilde başardıysa oyun zevkini tamamen mahveden ve maçı 65-0 götürmeyi başaran hilecinin kullandığı rumuz ise IHUniverse. Reddit kullanıcılarının iddiasına göre aynı gün içinde sunuculardan banlanan hilecinin Battlefield 1’i nasıl bu şekilde hacklemeyi başardığı ise merak konusu oldu. Ancak neyse ki GameBlocks tarafından geliştirilen FairFight isimli hile karşıtı yazılım tarafından Origin hesabı tamamen engellendiği için bu oyuncu artık yalnızca özel sunucularda hile yapabilecek.

Battlefield 1’de yer alan raporlama sistemini doğru şekilde kullandığınız zaman siz de karşınıza çıkan bu gibi hilecileri yöneticilere şikayet edebilirsiniz.

 

CEVAP VER