Sony’nin sahip olduğu PlayStation ürün ailesine eklenen ve gün geçtikçe daha da popüler hale gelen , oyuncuların deneyimini en üst seviyede tecrübe edebilmelerine imkân tanıyor. Her ne kadar piyasada dişli rakipleri var olsa da, PS4 Pro’yla uyumlu çalışan ve yüksek grafik detaylarına sahip olan PS VR’ın hatırı sayılır miktarda bir müşteri kitlesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Rakipleri arasında yer alan HTC Vive ve Oculus Rift gibi gerçekten kaliteli ürünlere kıyasla PlayStation VR, pazar payı oranlarına bakıldığında da gerçekten başarıyı elde etmiş durumda gözüküyor. Muadili modellerin aksine özellikle PS4 oyun konsolu için tasarlanan PS VR, daha çok PC kullanıcıları hedef gözetilerek geliştirilen sanal gerçeklik gözlüklerinden bir adım önde duruyor. Bu avantajlarına ek olarak PS VR ile ilgili haber sitelerine yansıyan yeni bir gelişme, bu modelin ne kadar başarılı bir ürün olduğunu gözler önüne serdi.

Dünyaca ünlü tarafından 2016’nın en iyi icatları arasında Sony’nin PlayStation VR modeline de yer verildi. TIME’in “Sanal gerçeklik devriminin öncüsü” olarak gösterdiği PS VR, bu başarısını hem fiyat olarak uygun olması, hem de yüksek donanım gereksinimlerine ihtiyaç duymamasına borçlu.

Hatırlanacağı üzere diğer VR gözlükleri yeni nesil ekran kartlarına ve güçlü donanımlara ihtiyaç duyuyor. Oysa PS VR’ı halihazırda birçok oyuncu tarafından kullanılan PS4’lerle çalıştırabilmek mümkün.

CEVAP VER