Teknolojinin dev şirketleri arasında yer alan , kullanıcılarını üzecek bir karara imza attı. Şirketin yakın olduğu haber kaynaklarından aktarılan bilgilere göre Apple şirketi, ‘nin üretimini durdurduğu gibi bu yıl tanıtımını yaptığı ‘nin de bundan sonra üretimini yapmayacak.

Özellikle Türkiye’de ucuz iPhone olarak anılan iPhone SE‘nin üretiminin durması, bu üretimin yenilenmeyeceği ve 1-2 yıl içinde tüm Apple desteğinin de kesileceği anlamına geliyor.

Son modellerini geçen aylarda tanıtan Apple, yeni modeli ile ilgili bir tanıtıma hazırlanıyor.

apple-iphone

Apple‘nin henüz tanıtımını veya duyurusunu yapmadığı ürünleri önceden tahmin ederek adeta çok başarılı işler çıkan Nikkei Asian Review’de çıkan haberlere göre Apple yeni tanıtacağı iPhone model ve modelleriyle kablosuz şarj teknolojisine geçiş yaptığını da duyuracak.

Aynı haberin içeriğinde de Apple‘nin şirketi ile kablosuz şarj teknolojisinin gelişmesi için testlere başladığı yer aldı. Bu iddiaların yanı sıra yeni tanıtılacak modelde cam tasarım ve OLED ekran kullanacağı hatta Samsung’un geliştirdiği kavisli ekran modelinin de yeni modelde kullanılacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra 2017 yılında Apple şirketi onuncu yılını kutlayacak ve büyük ihtimalle bu büyük beklentilerden en az biri gerçekleşecek. Kim bilir, belki önümüzdeki günlerde bizi şaşırtacak değişik açıklamalarla karşımızda olurlar.

iPhone 7 ile bir devir kapanıp yeni bir seri üretileceği de konuşulanlar arasında..

CEVAP VER