Sevilen oyun konsolu ’ın son olarak 4 Pro sürümü çıkmıştı. 4 Pro’yu normal 4’den ayıran en önemli özellik ise 4K destekliyor oluşuydu ki bu kuşkusuz son derece önemli bir husus.

Oyun dünyası, oyun konsoluna inanılmaz bir ilgi gösteriyor. Bu ilgi satış rakamlarına da net bir biçimde yansıdı ve son günlerde açıklanan yeni raporlara göre satışları, Playstation 4’ü geçti.

Yoshida tarafından yapılan açıklamalarda, Playstation 4 satış rakamlarının bekledikleri gibi gittiğini , herhangi bir sürpriz olmadığını söyledi. Yoshida, asıl Playstation 4 Pro hususuna dikkat çekti çünkü Yoshida’nın açıklamalarına göre Playstation 4 Pro satışları Sony’nin beklediğinden çok daha iyi gidiyor. Yoshida, Playstation 4 Pro oyun konsolunun hem Playstation 4 Slim’den hem de normal versiyonundan çok daha fazla sattığını ifade etti. VR yapımlarının oldukça yaygın olmasıyla beraber de satış rakamlarının daha da yukarıya çıkması bekleniyor.

playstation 4 pro

PLAYSTATİON 4 PRO NEDEN BU KADAR ÇOK SATIYOR?

Bunun bir numaralı sebebi, Playstation 4 Pro oyun konsolunun 4K desteğine sahip olmasıdır. Çünkü 4K günümüzde oyuncular için önemli bir hale geldi. Henüz daha 2K bile tam olarak yaygınlaşmazken oyuncuların bu denli bir teknolojiyi ucuz fiyatlı satın alabilmeleri onları harekete geçirdi. PC dünyasında yaşanan inanılmaz fiyat artışlarının da bunda etkisi büyük. Tabii bir yandan VR desteği hususlarını da unutmamak gerekiyor.

 

CEVAP VER