Uzakdoğulu oyun yapımcısı , için eSport alanında atılımlar yapmaya devam ediyor. Birinciye 200 bin dolarlık muhteşem bir ödülün verileceği PES Ligi hakkındaki tüm detaylar haberin devamında!

jowhq9hpaohaknjuciplid-650-80

Yukarıdaki grafikte yer alan PES ligi şemasına bakılırsa PES 2017 oyuncuları için toplamda iki çevrimiçi sezon olacak. İlki 15 Aralık tarihinde, yani bugün başlayan maçların ardından 16 oyuncu çeyrek finale yükselecek. Tüm bu oyuncular daha sonra kendi bölgelerine göre ayrılarak yarı finale çıkacaklar. Avrupalı oyuncular için ilki Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek olan final karşılaşmalarını kazanan ekipler Cardiff’teki Şampiyonlar Ligi’ne yükselecek. Tabii tüm bunlar Haziran’ın 2’si ve 3’ünde gerçekleşeceği için oyuncuların antrenman yapabilmek için hayli zamanları olacak.

Dev para ödülü

Tüm karşılaşmaların sonunda galip gelen oyuncu 200 bin dolarlık dev ödülü almaya hak kazanacak. Ancak Konami diğer oyuncuları da düşünerek teselli ödüllerine de hayli bütçe ayırmış. İkinci oyuncu 100 bin dolar, üçüncü oyuncu 50 bin dolar ve bölge birincileri de 20 bin dolar ödül alacaklar. Diğer birçok oyuncuya da tatmin edici miktarda ödül dağıtılacağı öğrenildi.

Müsabakalar yalnızca PS4 ve PS3 oyun konsolları üzerinden oynanabilecek. PC oyuncularının neden devre dışı bırakıldığına dair hiçbir fikrimiz olmasa da, oyuncular PES 2017 içindeki PES Ligi bölümünden müsabakalar hakkında bilgi alabilecekler. Buna ek olarak PES ligine katılmak isteyen oyuncular pesleague.com adresine üye olarak ilk atımı atabilirler.

PES 2017 halihazırda PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 ve PC’de oynanabiliyor.

CEVAP VER