Bir alışveriş merkezi, yüzlerce zombi ve yaşananlara tanıklık eden masum bir gazeteci. Tüm bunların bir araya gelmesiyle sıra dışı ve ilgi çekici bir oyun yapılabilirdi, değil mi? Bu fikirden hareketle şimdiye kadar 3 farklı oyun halinde piyasaya sürülen Dead Rising serisi, şimdilerde ile oyuncuların beğenisini kazanmaya aday gösteriliyor.

Bu ilginç oyunda Frank isimli bir araştırmacı gazeteciyi canlandırıyoruz. Willamette isimli alışveriş merkezinden dönerken zombi istilasına uğrayan kahramanımız, bölümdeki tüm zombileri öldürerek hayatta kalmaya çalışıyor. Bunu yaparken de alışveriş sepetinden tutun, sopa şeklindeki büyük şekerlere kadar birbirinden farklı aletleri silah olarak kullanıyor. Açık dünya şeklinde tasarlanan oyunda silah olarak akla gelebilecek hemen her şeyi kullanabilmeniz mümkün. Zombileri öldürdükçe puan kazanıyor ve kazandığınız puanları da yetenek olarak karaktere ekleyebiliyorsunuz.

Dead Rising 4’e hakim olan ana tema ise ABD’de kutlanan Black Friday, yani Kara Cuma satışları. Herkesin alışveriş merkezlerine akın ettiği böylesi bir günde zombiler AVM’yi istila ediyor ve siz de zombileri ortadan kaldırarak bölüm sonuna kadar ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Multiplayer, yani çok oyunculu da oynayabileceğiniz oyun şuan için Xbox One ve Windows 10 platformlarında satın alınabilir durumda. Eğlenceli ve bir o kadar da sürükleyici bir oyun oynayarak vaktinizi değerlendirmek istiyorsanız, Dead Rising 4 bunun için ideal tercih olacaktır. Etkileyici senaryosu ve gerçekçi dövüş sahneleriyle bu oyunu çok beğeneceksiniz.

CEVAP VER