PC platformunda Activision rüzgarı esiyor. Activision, PC platformunda oyun konsolu platformuna göre çok daha fazla gelir elde etti. Bu ilginç durum oyun dünyasında bir hayli dikkat çekti.

Günümüzde bilindiği üzere oyunlar hem PC, hem de oyun konsolları için çıkmakta. Oyun konsolları, PC platformuna göre esasında oyun yapımcıları tarafından daha bir önemsenmekte. Bunun bir numaralı sebebi de oyuncuların genelde Playstation, Xbox gibi platformlar için oyun satın almaları. Yani PC oyunu satışlarına göre oyun konsolları türünde oyun satışları daha çok ilgi görüyor. Bunun bir numaralı sebebi ise kuşkusuz PC platformunun korsan grubunun çok fazla bulunması. Mesela PC için çıkan bir oyun çok çabuk kırılabiliyor. Elbette oyun konsolları için de korsan grupların çalışmaları oluyor ancak genellikle PC sahipleri oyunlara ücretsiz bir şekilde çok daha kolay erişiyorlar. Ancak işte buna rağmen çok ilginç bir gelişme yaşandı.

ACTİVİSİON PC’DEN PARAYI KIRDI

Activision, tabiri caizse PC platformu sayesinde bu yıl parayı kırdı. İlk çeyrek rakamlarına göre Activision bu yıl PC platformundan 566 Milyon Dolar ciro elde etti. Call of Duty serisinin yapımcısı olan ünlü şirket, böylelikle PC platformunda bu yıl daha fazla gelir elde etmiş oldu. Activision, genellikle oyun konsollarına daha çok önem veren bir şirketti ancak yaşanan bu gelişmeden sonra artık ibrenin tersine dönebileceğini söyleyebiliriz.

Call of Duty serisinin yeni oyunu ile ilgili müjdeli haber için tıklayın.

CEVAP VER