3 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren Painted Memories oyunu bir sürpriz ile birlikte İngilizce dilinin dışında Türkçe arayüz ve alt yazı desteği ile piyasaya sürüldü. Nadir olarak gördüğümüz dil desteğinin sadece Türkçe ile sınırlı olması da şaşkınlığıma boyut katmış durumda. Painted Memories doğrusunu söylemek gerekirse zorlu bir oyun. Farklı türde düşmanlarla karşılaşıp, onları alt ederek koleksiyonunuzu genişletmeniz ve karakterinizi edindiğiniz bu parçalar sayesinde geliştirmeniz gerekiyor.

painted-memories-2

Oyunda yapılması gereken bir çok aktivite var fakat bunları yapmak elbette kolay olmuyor. Oyunu öğrenmeniz için vakit harcamanız gerekirken, düşmanlarınıza karşı koyacağınız dövüş tarzınızı belirlemeniz için de oyuna emek harcamanız gerekiyor. Oyun bana göre büyük bir potansiyele sahip güzel bir oyun. Fakat şuana kadar gerekli ilgiyi görebilmiş değil. Oyun yakın zamanda veya çoğu güzel oyunun sonradan anlaşıldığı gibi birkaç yıl sonra değer kazanırsa üstüne yapılacak yamalar ile vazgeçilmez oyunlardan biri olacağına şüphem yok.

Oyunun grafik kalitesi ise gayet güzel ve tasarlanan eşyalar ve mekanlar oldukça ince düşünülmüş. Tek kişilik bir oyun olduğundan haritalar büyük olsa da bu özelliği ile belki de süresiz oyun imkanı sunuyor diyebiliriz. Karakterimizi binaların veya kayanın arkasından yönlendirmeye çalışırsanız karakterinizi gözükmüyor. Çünkü oyunda şeffaflık kısmı düşünülmemiş ve bana kalırsa bu gerçeklik açısından bir artı olarak kalıyor. Eğer eski tarzdaki oyunlardan ve konseptlerden hoşlanıyorsanız bu oyundan zevk alacağınızı düşünüyorum.

CEVAP VER