Hello Games’in geliştirerek PC ve PS4 platformları için satışa çıkardığı No Man’s Sky oyunu, üzerinden oyunu satan alan kullanıcılar tarafından şikayetlere konu ediliyor. Bazı oyuncular, oyunun sayfasında yer alan görsellerin gerçeği yansıtmadığını ve oyuncuları yanlış yönlendirdiğini iddia ederek geri iade talebinde bulundu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında oyun dünyasına hızlı bir giriş yapan No Man’s Sky, çeşitli hatalara sahip olsa da geniş bir oyuncu kitlesi tarafından ilgi gördü. Oyunu üreten Hello Games firması, rakiplere nazaran daha küçük ve az personelli bir şirket olduğu için bu durum belki biraz anlayışla karşılanabilir. Ancak oyun çıkmadan önce konsept videolarını izleyen, ekran görüntülerine bakarak No Man’s Sky’ı sipariş eden Steam kullanıcılarının kızgınlığı halen daha geçmiş değil. Yayınlanan oyunla önceden gösterimi yapılan ekran görüntülerinin arasında dağlar kadar fark olduğunu iddia eden oyuncular, İngiltere’de reklamcılık standartlarını belirleyen ASA isimli devlet kurumuna şikayette bulunarak soruşturma açılmasını sağladı.

ASA’da çalışan ekipler, No Man’s Sky’ın Steam sayfasında yer alan tanıtım öğelerini inceleyerek oyunla reklamı yapılan görseller arasındaki farkları bulmaya çalışacak. Reddit kullanıcısı AzzerUK, yanlış reklam iddialarının İngiltere’de araştırılmaya başlandığını dile getirdi.

2014 yılında düzenlenen E3 oyun konferansında oyunun demo sürümü gösterilmişti. Kullanıcı arayüzü tasarımı, dalgalanan su efektleri ve nişan alma sistemleri başta olmak üzere oyuna ait tüm teknik detaylar titizlikle incelendikten sonra Hello Games’e ciddi bir yaptırımın uygulanması söz konusu olabilir.

CEVAP VER