Fallout ve Skyrim gibi efsane haline gelen oyunların yapımcısı Bethesda, Dishonored 2 oyununun geliştirme sürecinin sona erdiğini açıkladı. Resmi sitelerinde yayınlanan bir blog yazısında bu haberi veren Bethesda, aynı zamanda PC için oyunun minimum sistem gereksinimlerini de belirtti. Oyundaki kahramanımız Corvo’nun yeteneklerinin sergilendiği bir video da yine ayın yazıdaki yerini aldı.

11 Kasım’da satışa çıkması hedeflenen oyunu ön sipariş yoluyla satın alanlar 1 gün önceden oynama fırsatını da yakalayacaklar.

Dishonored’in konusu

Dishonored serisinin 2012 yılında yayınlanan ilk bölümü, oyuncular tarafından çok tutulmuştu. Gizlilik ve sessizlik üzerine kurulu bir FPS oyunu olan Dishonored’de hapisten kaçan Corvo Attano isimli bir korumayı canlandırıyorduk. Jessamine Kaldwin isimli bir kraliçenin korumalığı görevini üstlenen Corvo, bu kadının ölümünden ve kızının kaçırılmasından sorumlu tutularak hapse atılır. 6 ay boyunca hapiste kaldıktan sonra bir şekilde içinde tutulduğu hücreden kaçmayı başarır ve intikam almak için gerekli hazırlıkları yapmaya başlar.

Tabii yukarıda yer alan bilgiler, Dishonored 1’in senaryosuna ait. Henüz yayınlanmadığı ve yetkililerden doyurucu açıklama gelmediği için Dishonored 2’ye dair pek fazla malumat sahibi değiliz.

Minimum sistem gereksinimleri

  • Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 veya daha üstü
  • 8 GB RAM; 60 GB boş alan; NVIDIA GTX 660 2GB/AMD Radeon HD 7970 3GB veya daha üstü
  • Steam aktivasyonu gerekli. Eğer CD şeklinde satın alırsanız ek dosyaları indirmek için yine Steam kullanmanız gerekecek.

CEVAP VER