Bu yazımızda oyuncu kulaklığı seçerken en dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedecek, oyunculara rehberlik edeceğiz.

SES KARTI HUSUSU

Oyuncu kulaklığı dendiği zaman ses kalitesi kesinlikle en öne çıkan özelliktir. Günümüzde stereo , 5.7 ve 7.1 gibi çeşitli varyasyonları bulunan oyuncu kulaklıkları bulunmaktadır. Kulaklık tercih ederken en önemli hususlar bu varyasyonların yanında ses kartları hususudur. Eğer bilgisayarınızdaki ses yongası yeterli kalitede değilse dünyanın en kaliteli kulaklığını bile alsanız sesi istediğiniz kalitede duymanız mümkün olmayacaktır. Örneğin yüksek ses veren bir kulaklık aldığınızı varsayalım, bu kulaklığı dahili ses yongalı anakartınıza taktınız ve sesi sonuna kadar açtınız. Çok büyük bir olasılıkla cızırtı duyacaksınızdır. Bu gibi durumlarda genelde kulaklığın bozuk olduğu düşünülsede çok büyük olasılıkla ses kartınız kulaklığın sesine çıkamadığı için kulaklığınızın sesini bozacaktır. Bu yüzden bir kulaklık alırken ses kartınızın kaliteli olmasına dikkat edin. Veya kendinden ses kartlı kulaklıklara yönelin. Çünkü kendinden ses kartı olan kulaklıklar için anakartınızın ses yongasının kalitesinin bir önemi yoktur. Ancak ses kartlı kulaklıkların çok pahalı olduğu da unutulmamalıdır.

applebeats

ORTOPEDİK OLMASI

Oyuncu kulaklıkları oyuncular tarafından bir gün içerisinde 4-5 saat hatta daha fazla kullanılabilmektedir. Bu yüzden kulaklığın oyuncunun kulaklarını ve başını uzun süreli kullanımlarda acıtmaması gerekir. Bu yüzden almadan önce kulaklığınızın kulak ile temas eden bölümünün ve başınız ile temas eden bölümünün ne kadar korunaklı, yumuşak olduğuna dikkat edin. Aynı zamanda bazı kulaklıklar çok terleme yapacaktır. Uzun süreli kullanımlarda sağlığınızı olumsuz etkilemeyecek, kulağınızı ve başınızı aşırı terletmeyecek kulakılara yönelmelisiniz.

MİKROFON

Mikrofon hususu aslında görecelidir. Oyun oynarken ses kaydı yapıyorsanız ve sesinizin net çıkmasını istiyorsanız mutlaka kaliteli bir kulaklığı tercih etmelisiniz.

KULLANIM ÖMRÜ

Kulaklıklarda kullanım ömrü, malzeme kalitesi ile doğrudan bağlantılıdır. Kulaklığınızın uzun ömürlü olmasına çok dikkat ediniz.

CEVAP VER