Kulağa biraz garip gelse bile, oyunlarda gördüğümüz kadın oyuncular her şeyden bıkıp, na dalabiliyorlar. Özellikle Asya’da olan bu tarz oyunlar tüm dünyada yükselişe geçmiş durumda..

CNN’in araştırması sonucu ortaya çıkan bu olay, günümüzün ne kadar farklı bir dünya olduğunu ortaya koyuyor. ‘da yaşayan bir 22 yaşındaki Autimi Saito, erkek arkadaşından ayrılıp çareyi sanal oyunlarda buluyor. Eski erkek arkadaşının kendisini terk etmesi sonrasında içindeki boşluğu telefonuna bir ilişki oyunu indirerek doldurmuş oluyor.

Japon erkeklerin ilişkilerde berbat olduğunu söyleyen , “Japon erkekler çekingen ve kadınlarla flört konusunda iyi değiller. Ama kızlar sadece ‘Seni seviyorum.’ denmesini bekliyorlar.” diyerek neden kızların bu yolu tercih ettiğini açıklamış oldu.

iliski-2

Ayumi Saito, “Yorgun olduğunuzda ve uyumak için yatağa uzandığınızda sadece birkaç güzel söz duymak istiyorsunuz.” diyerek sözlerini tamamladı. Öte yandan 2014 yılında ilişki oyunları 130 milyon dolarlık bir hacme sahipti. Gün geçtikçe bu platformlar genişlemeye ve üst düzey yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Çünkü Japonya‘da insanlar bu oyunları sıkça tercih etmeye başlıyor.

Özellikle 18-34 yaş arası dünyanın her yerinden kadınlar yalnız yaşayarak ilişkiden korunduklarını düşünüyorlar. Ancak bir iç güdü olan bu isteği ilişki oyunları sayesinde rahatlıkla doldurduklarını söylüyorlar.

 

CEVAP VER