Popüler sosyal medya ağı , oyunlara hiçbir zaman yabancı olmamıştı. Bir dönem ortalığı kasıp kavuran Zynga Poker ve FarmVille gibi oyunları hatırlayın. Bunun gibi daha birçok oyun da kullanıcıları tarafından zaman öldürme aracı olarak kullanılmıştı. Bugün gelinen noktada ise yeni bir atılım daha yaparak basit oyunları zaman tünelinde ve Messenger üzerinden arkadaşlarınızla birlikte hızlıca oynayabilmenize olanak tanıyacak.

90’lı yıllardan aşina olduğumuz PAC-MAN oyunundan tutun Galaga’ya kadar birçok klasik oyun artık Facebook’taki yerini alacak. Messenger’daki kişileri hızlıca oyun oynamaya davet edebileceğiniz gibi, grup halinde de bu oyunları oynayabileceksiniz. İşin güzel yanı ise oyunların zaman tünelinde de karşınıza çıkıyor olması. Bunun için herhangi bir özel sayfayı ziyaret etmenize gerek kalmayacak.

Aşağıda yer alan tanıtım videosunu izlediğinizde “Hızlı oyunlar” ile ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Ki bu isim, Facebook’un yeni servisini verdiği kendi ismi.

Her biri HTML5 tabanlı olan bu oyunları oynamak için tarayıcınızda Adobe Flash’ın yüklü olmasına gerek yok. Bu da cep telefonu ve tabletlerden de bahsi geçen oyunları oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Üstelik daha performanslı bir şekilde.

Şimdilik beta aşamasında olan ve yalnızca 17 oyunu destekleyen “Hızlı oyunlar”, yakın tarihte daha fazla oyunla birlikte resmen Facebook kullanıcılarının beğenisine sunulabilir. O zaman yeni bir çılgınlığı tetikler mi, hep beraber izleyip göreceğiz.

CEVAP VER