Playdead isimli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen ürkütücü macera oyunu , ’de demo sürümüyle satışa çıkmış bulunuyor. Eğer oyunun demosunu beğendiyseniz, ’in Autumn Sale (Sonbahar satışı) isimli kampanyası döneminde olduğumuz için indirimli olarak satın alabilirsiniz. Aynı şekilde daha önceden satışa çıkarılan ve yine Playdead’in ürettiği Limbo oyunu da yüzde 80 indirimle satılıyor. Eğer ve Limbo’yu birlikte satın almak isterseniz, Playdead Adventure Pack’i (Playdead Macera Paketi) yüzde 49 indirim fırsatıyla kütüphanenize dahil edebilmeniz mümkün.

Biraz da oyundan bahsetmek gerekirse, haberin girişinde de bahsettiğimiz üzere Playdead oldukça korkunç bir macera oyunu. Belki korkunç yerine ürkütücü demek daha isabetli olur ama, kesinlikle paranızın hakkını verecek bir yapım. Yalnızca birkaç saat süren oyun süresince zamanın nasıl akıp geçtiğini fark etmiyorsunuz bile.

İlk bakışta Limbo’ya çok benzeyen oyunda kendisini kovalayan kötü karakterlerden kaçmaya çalışan bir çocuğu canlandırıyoruz. Tıpkı Limbo’da olduğu gibi oyun yatay bir eksende gelişiyor ve kafa karıştırıcı bulmacaları çözerek bölüm sonuna kadar ulaşmanız gerekiyor.

Oyunun ilk sahnelerinde elinde silahıyla peşinizden koşan bir adamı atlatmaya çalışıyorsunuz. Daha sonra kamyonetleriyle ormanın içine dalan başka kötü adamlar da size ateş açarak öldürmeye çalışıyor. Av köpekleri de üzerinize salındığı için karşınıza çıkan kütüklerin üzerinden atlamanız ve hiçbir şekilde yaralanmadan bölüm sonuna varmanız gerekiyor.

Xbox One’da da oynayabileceğiniz oyun kesinlikle tatmin edici.

CEVAP VER