Oyun geliştiricileri, yani GGJ için İstanbul’a gelecekler. Oyun geliştiricileri, İstanbul’da Aydın Üniversitesi’nin Florya kampüsünü ziyaret edecek. Burada da 48 saat boyunca oyun geliştirme maratonu olacak.

Bu sene içerisinde birçok farklı mekanda gerçekleşmesi planlanan ‘nin İstanbul’daki planı belli oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Florya kampüsünde gerçekleşecek olan Global Game Jam 2017’nin İstanbul ayağı, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bünyesinde Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nün katkılarıyla 20-21 ve 22 Ocak 2017 tarihlerinde düzenlenecek.

Bununla birlikte işbirliği içerisinde bulunacak oyuncu ve oyun yapımcıları sayesinde 48 saat içerisinde yepyeni oyunların geliştirilmesi ve piyasaya sürülecek hale getirilmesi bekleniyor. Bu sayede oyun geliştirmek için meraklı olan insanlar buraya gelerek hem oyun geliştiricileri ile tanışacak hem de varsa yaratıcı fikirlerini oyuna dönüştürme imkanı bulacak. Aynı zamanda sadece oyun geliştiriciler değil, oyuncularda kendi arasında bilgi alışverişi yapabilecek.

globalgamejam2017

20 Ocak 2017 Cuma günü saat 17.00’da başlaması beklenen Global Game Jam 2017 etkinliğinde geçtiğimiz sene 93 ayrı ülkede 630 mekanda gerçekleştirilmişti. Bu etkinliklere toplamda 30 bin kişiden fazla katılım sağlanırken katılımcılar 2 gün 2 gece boyunca hem oyun üretmiş hem de fikirlerini paylaşmışlardı. Bu üretilen oyunlarda GGJ’nin resmi sitesinden kullanıcılarla buluşturulmuştu.

Global Game Jam etkinliği her sene olduğu gibi bu sene de gönüllülük esasında gerçekleştirilecek. Bir yarışma olmaktan çıkarak iş birliği ve yeni dostluklar kazanma üzerine kurulu olan etkinlikte, geliştirilen oyunlar her zamanki gibi son saatlerde kullanıcılara sunulacak.

CEVAP VER