Teknolojiye ilgi duyan herkesi heyecanlandıran VR gözlükleri son dönemde hayli popüler. Günümüzde 20-30 liralık ücretler karşılığında basit VR gözlüklerini satın alabilmek bile mümkün. Ancak Oculust Rift ve HTC Vive gibi gelişmiş gözlükler haliyle daha pahalı. Üstelik bu gözlükler kullanabilmek için donanım özellikleri gelişmiş, pahalı ekran kartlarına sahip sistemlere de ihtiyaç duyuluyor. One, PlayStation 4 ve PC gibi farklı platformlardaki oyunları tek bir gözlük üzerinden oynamaya kalktığınızda da fahiş ücretler ödemeniz gerekebiliyor. Her bir oyun konsoluna özel çıkartılan oyunları oynayabilmek için ciddi bir bütçe ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Ta ki düne kadar!

ad260bf5ef196003f1010be25379efda_original

Bir grup geliştirici, MVR Ascend ismini verdikleri yeni bir konsept cihaz modeli üreterek oyuncuların yukarıda ismi zikredilen tüm oyun konsollarındaki oyunları VR gözlüklerinde oynatabilmelerini mümkün hale getirdi. Bu sanal gerçeklik gözlüğü ve kumandasını satın aldığınızda akıllı telefonunuzu kullanarak Xbox One, ve PC oyunlarını oynayabileceksiniz.

Ünlü fon toplama sitesi Kickstarter’da 150 bin sterlin hedefine ulaşmaya çalışan bu ürünün nihai hedefi, VR oyunculuk sektöründe yeni bir çığır açmak. Oyuncuların fiziksel olarak konsollara bağlı kalmaması da cabası.

Sergilediği üstün performansla göz dolduran bu VR gözlüğünü satın almak isteyenler, Kickstarter kampanyasına 79 sterlin bağış yapabilirler. Ek geliştirme paketlerini satın almak için daha fazla ücret ödemeniz gerekebilir. Ancak tüm konsollardaki oyunları çalıştırmayı başaran bu gözlük için gerçekten değer.

CEVAP VER