Bilindiği üzere Overwatch şuan da mücadele ettiği FPS oyun türünde gerçekten de çok başarılı bir konumda. Pek çok oyuncu hala oyunu satın alıyor ve saatlerce oynuyor. FPS türünde hatrı sayılır oyunlardan olan Overwatch’e bu yüzden sık sık yeni güncellemeler geliyor. Amaç oyuncuların oyundan sıkılmalarını engellemek ve daha iyi bir oyun deneyimi yaşamalarını sağlamak. Ancak bazen bazı güncellemeler büyük felaketlerle sonuçlanabiliyor. Overwatch‘ın yeni güncellemesi de buna örnek gösterilebilir çünkü iddialara göre yeni güncellemelerde ciddi downgrade’ler mevcut.

GRAFİK KALİTESİ DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?

İnternet ortamında Overwatch oyunu ile ilgili çıkan sızıntılara göre oyunun yeni güncellemesinde grafik özellikleri ciddi ölçüde düşürülecek. Buna örnek olarak bazı resimler dahi eklenmiş durumda ki bu resimler sızıntıların doğruluk payının bir hayli yüksek olduğunu bizlere gösteriyor.

Bu Oyunun Eski Hali ;

Bu İse Yeni Hali ;

 

Görüldüğü üzere yeni hali ile eski hali arasında ciddi farklılıklar var. Bu resimler bize gösteriyor ki yeni güncelleme grafik olarak ciddi değişimler ortaya çıkaracak. Peki böyle bir değişimin sebebi ne ? Büyük bir ihtimalle oyunun yapımcısı oyunun daha yüksek FPS ile ve herkes tarafından oynanmasını istiyor ve bu yüzden böyle bir adım ortaya koydu. Grafiklerde gidilen downgrade sayesinde oyunu pek çok oyuncu daha yüksek FPS ile daha canlı bir biçimde oynayabilecek. Ancak tabii gerçekçi grafiklerden de epey uzaklaşılmış olacak.

 

CEVAP VER