2017 yılı içinde satışa sunulması hazırlanan yeni  oyununun ismi belli oldu. Eurogamer isimli sitenin güvenilir kaynaklara dayandırdığı habere göre oyunun adı Call of Duty: WW2 olacak.

Hatırlanacağı üzere 2014 yılında yayınlanan COD: Advanced Warfare oyunu  Games isimli stüdyo tarafından geliştirilmişti. Yeni çıkacak olan oyunda da bu stüdyo görev alacak ve 2008’da çıkan World at War‘dan sonra tekrar İkinci Dünya Savaşı‘na geri dönüş yapılacak.

The Family Video Gamers adını taşıyan YouTube kanalı tarafından paylaşılan videoda Call of Duty: WW2 oyununa ait olduğu öne sürülen birkaç görsel ve logo paylaşıldı. Eurogamer sitesi de bu görsellerin doğruluğunu teyit ederek 2017’de çıkacak oyunun Call of Duty: WW2 olduğuna işaret etti.

Activision aslına geri dönüyor!

Geçtiğimiz yıl oyuncuların beğenisine sunulan Infinite Warfare oyunu uzay temalı olması gerekçesiyle CoD oyuncuları tarafından hiç sevilmemişti. Aynı dönemde yayınlanan Battlefield 1‘in yüksek hasılat yapması da Activision‘un canını sıkmışa benziyor. Hayranlardan gelen talep doğrultusunda aslına rücu etme kararı alan şirket, şimdilerde CoD‘u tekrar İkinci Dünya Savaşı ortamında geçirmeye hazırlanıyor.

Sledgehammer Games şirketinin kurucu ortaklarından Michael Condrey daha önce de İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan bir Call of Duty oyunu geliştirmek istediğini açıklamıştı. Şimdilerde Activision ile işbirliğine gitme kararı alan stüdyo, Call of Duty: WW2 için kolları sıvamış bulunuyor.

CEVAP VER