Akıllı cep telefonu ve bilgisayarlarda oynadığımız oyunları çok daha eğlenceli ve gerçekçi kılmayı başaran VR gözlükler, genelde oyunu rahatça kontrol edebilmek için yanında bir de kumandayla kutudan çıkıyor. En azından HTC Vive ve Google Daydream gibi VR gözlük modellerinin yanında minik kumandalar mevcut. VR gözlük pazarının öncü markası Rift de bugüne kadar tek düğmeli bir kumanda kullanıyordu. Ta ki bugüne kadar.

isimli muhteşem bir ürünü daha satışa çıkaran firma, VR gözlüğü kullanırken ellerinizi de doğal bir şekilde hareket ettirebilmenizi sağlıyor. Böylece kendinizi olduğundan daha fazla oyuna kaptırabilmeniz mümkün hale geliyor. İşin güzel yanı isimli bu alet, deneyiminin bir parçası olacak. Yani ayrıca ücret ödeyerek satın almanız gerekmeyecek.

Oculus Tuch, VR oyun sektöründe yeni bir dönemin de işaret fişeği olabilir. Bu küçük el kumandası, sanal gerçeklik gözlüğünde karşınıza çıkan nesnelerle etkileşime geçmenizi sağlıyor. Elinizde kocaman bir oyun kolu tutmaktan çok daha gerçekçi bir his vereceği de kesin.

oculus-touch-design

Şuan için ABD, Kanada, İngiltere, Fransa ve Almanya’da satışa sunulan Oculus Touch internet üzerinden de satın alınabiliyor. Touch’u satın almanın bedeli ise 199$. Eğer Oculus Rift ile beraber almayı tercih ederseniz 798$’lık bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Sunmuş olduğu gerçekçilik hissi ve gelişmiş teknolojisiyle bu fiyatı hak ettiğini söyleyebilmek mümkün.

CEVAP VER