Bildiğimiz üzere gelişen dünyada artık eş cinsellik oldukça yaygın bir tercih oluyor. Bunun da özgürleştirilmesi için birçok kampanya türetiliyor ve oyun geliştiricileri bu karakterlere oyunlarında yer veriyorlar.

1 numarada “Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony”nin gay karakteri Anthony!

GTA 4’e bir DLC olarak gelen oyunda, Anthony adeta isminden de anlaşılabileceği üzere gay bir karakter ve Liberty City’deki çoğu kulübün sahibi. Bu paketin öyküsünden burada bahsetmeyeceğim ancak oynarken her ne kadar eş cinsel bir karakteri canlandırsam da hoş detayları olduğunu söyleyebilirim.

2. Saint Row 2, 3 ve 4

Saint Row serisini oynamayan olsa da duymayan yoktur. Ana karakterlerinin diyaloglarına dikkat ederseniz sürekli olarak biseksüel diyaloglar olduğunu fark edeceksiniz. Cinsiyet değiştirebildiğiniz oyundaki diyalogları çok hızlı bir şekilde ve okumadan geçtiyseniz öyle sanıyorum ki fark etmediğiniz bir detayı şuanda yüzünüze çarptık.

3. The Last of Us

Playstation 4 konsoluna özel bir oyun olan The Last of Us’u konsolunuz yoksa oynamamış olabilirsiniz. Ancak oynayanlar için belirtmek istiyorum ki Bill, gay idi. Hatta Frank adlı partneri ile oyun içinde ilişki yaşadığına dair ufacık bir spoileri de şuraya sıkıştıralım.

4. GTA: Vice City

GTA: Vice City oyununu oynamayan çocuğa çocuk demem ben. Burada oyunu bitirdiyseniz Reni Wassulmair’i hatırlayacaksınız. Yetişkin filmlerin yönetmeni olan Reni adlı ablamız veya abimiz kadın olarak doğmuş ve daha sonra erkek sonra tekrar kadın ve sonra tekrar erkek olmuştu. Hatta oyunda So Long Schlong adlı görevde karakteri 4. kez cinsiyetini değiştirip kadın olması için hastaneye götürüyorduk.

stevecortez

5. Mass Effect 3

Mass Effect 3 oyununda bildiğiniz üzere gay bir karakteri canlandırıyorduk.

6. Star Wars

Star Wars : Knights of The Republic adlı oyundan hatırlayacağınız Juhani, bir başka kadın olan Jedi ile ilişki yaşıyordu. Star Wars evrenindeki ilk lezbiyen Juhani’yi mutlaka hatırlayacağınızı umuyorum.

7. Mortal Kombat X

Mortal Kombat X oyununda eğer diyalogları sıkı takip etmediyseniz pek anlayamayacağınız olan bir detayı sizlerle paylaşıyorum. Evet, Khun Jin bir gay karakteriydi. Hatta oyunun yapımcısı NetherRealm Studios şirketinden Dominic Cianciolo, Twitter üzerinden bunu doğrulamıştı. Böylece Khun Jin, Mortal Combat tarihindeki ilk eş cinsel olarak kayıtlara geçmişti.

8. Borderlands: The Pre-Sequel

Borderlands: The Pre-Sequel oyununda yine sadece oyun içi diyaloglarla anlayabileceğimiz Athena karakteri de bir lezbiyendi.

9. Life is Strange

Eğer bu oyunu oynadıysanız zaten en başta karakterin lezbiyen olduğunu anlayabiliyoruz. En başlarda pek kendini belli etmese de bir sonraki bölümlerde “Ayneeeen” şeklinde tahmininizi size onaylatıyor.

10. The Witcher 3: Wild Hunt

CD Projekt RED tarafından hazırlanan ve satış rekorları kıran The Witcher 3 : Wild Hunt oyununda ikinci karakterimiz olan fakat pek tercih edilmeyen Ciri de bir lezbiyendi. Hatta karaktere sorduğumuz sorularda Ciri, ”kadınları tercih ediyorum” şeklinde bir cevap veriyordu.

 

CEVAP VER