Rusya’da akıllara durgunluk veren olay ! grafik kart kavgası kanlı sona erdi !

Bilindiği üzere Nvidia ve AMD yıllardır oyunlar için ve profesyonel amaçlar için grafik kart üreten iki şirket olarak dikkat çekmekte ve bunlar, sahip olduğu alanlarda adeta lokomotifler. Nvidia ve AMD sürekli birbirleri içerisinde büyük bir rekabet göstermekte olduklarından bu durum sıklıkla forum sitelerine yansımakta hatta YouTube kanallarında da bununla ilgili çok sayıda paylaşım yapılmakta. Nvidia ve AMD’nin fanları bile bulunmakta. Örneğin bir kişi Nvidia fanı ise , AMD fanı olan bir kişiye kin güdebiliyor veya tam tersi olabiliyor. Ancak bu durum şuana kadar hep forumlarda uzun sayfalarca süren tartışma konularından başka herhangi bir hadise yaşatmamıştı. Ancak Rusya’da gerçekleşen bir olay, büyük şaşkınlık yarattı ve AMD ile Nvidia kavgası ilk kez kanlı sonuçlandı.

nvnvvnvn

İki oyuncu olan Salansk ve Tromifov, Nvidia’nın mı yoksa AMD’nin mi daha iyi grafik kart ürettiği konusunda tartışmaya başladılar. Tartışma sırasında sarhoş olan Trofimov, arkadaşının AMD’nin Nvidia’dan daha iyi olduğunu savunmaya devam etmesi üzerine bıçak darbeleriyle onu öldürdü. Bu inanması güç olayın ardından Trofimov, Rus mahkemelerinde 9.5 yıl hapis cezasına çarpttırıldı.

Söz konusu konu ile ilgili Nvidia ve AMD cephesinden de ortamın yumuşatılmasını sağlayacak bazı açıklamalar gelmeli diye düşünüyoruz. Yani örneğin teknoloji şirketleri birbirlerine karşı saygısız açıklamalar yaptığında bu fan kitlelerine de yansıyor.

 

CEVAP VER