Yayınlandığı günden bu yana optimizasyon sorunları ve güçlü donanıma sahip bilgisayarlarda dahi FPS düşüklüğü nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan No Man’s Sky onu, ülkemizde de kendine has bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başarmış bulunuyor. Ancak çoğu oyuncu, yaşanan bu sorunlar nedeniyle No Man’s Sky’dan umudunu neredeyse kesmek üzere. Bu gidişata bir dur demek adına kolları sıvayan yapımcı firma Hello Games, oyuncuları sevindirecek haberi nihayet verdi. Buna göre No Man’s Sky oyunu yakın tarihte detaylı bir alacak.

Hello Games’in resmî web sitesinde yer alan duyuruya göre bu hafta içinde No Man’s Sky güncellenecek. “Kaynak güncellemesi” ismi verilen bu güncellemeyle birlikte oyundaki hatalar giderilecek ve oyuncuların şikayetçi olduğu birçok sorun da çözüme kavuşmuş olacak.

Yapılan açıklamada şu satırlara da yer verildi:

Çok büyük bir ekibe sahip değiliz, ancak çalışanlarımız güncellemeyi hazırlarken çok çalışıyor. Test ve sertifika işlemleri halen daha devam ediyor. Vereceğimiz en büyük güncelleme olmayacak belki ama bu da bir şeylerin başlangıcıdır.

 

Yayınlandığı günden bu yana bir türlü beklenen güncellemeyi almayan No Man’s Sky, bu güncellemenin ardından oyuncuların gönlünü tekrar geri kazanabilecek mi? Bekleyip göreceğiz. Ancak hatırı sayılır bir kitlenin Steam sayfasında yer alan görsel ve videolara kıyasla oyunun arasında uçurumlar olduğunu düşündüğü de bilinen bir gerçek. Hatta oyuncular yanlış bilgilendirildikleri ve reklamlarda gerçekten farklı görsellere maruz kaldıklarını iddia ederek şikayetçi bile olmuşlardı.

CEVAP VER