Bir oyun geliştiriyorsunuz ve o oyunu oynamak için ilk başta herkes can atıyor fakat sonrasında ne oluyorsa herkesin nefreti bu oyun üzerinde oluyor.  No Man’s Sky oyunu için gündeme gelen bir açıklama herkesi şoke etti.

No Man’s Sky herkesin bildiği üzere Sony’nin yayınlamış olduğu bir uzay keşif oyunu. Oyunu oynayanların büyük bir bölümü tamamiyle Sony’nin reklam abartılı ve yalan reklamlarla gündemin ilk sıralarına taşıması kanaatindeydi. Sony nin ise konuyla ilgili açıklamasına bakacak olursak suçlu kendileri değil medyaydı. Bu konuda bugüne kadar tek kelime etmeyen bir taraf vardı. Oyunun Geliştiricileri . resmi Twitter hesaplarından “O oyun bir hataydı” açıklamasını yaptıktan sonra ilk akla gelen Twitter hesaplarının ele geçirilmiş olacağıydı. Twitter hesaplarının gönderileri görülmeye de kapatıldıktan sonra Polygon grubu tarafından Sean Murray ile irtibata geçildi. Attıkları e-postaya Sean Murray dan cevap alan grup “No Man’s Sky was a mistake” twittinin kendileri tarafından atıldığını iletmiş. Sonrasında bu twit siliniyor ve bunu da grubundan başka bir kişinin müdahalesi sonucu silindiği bilgisi geliyor.

Hello Games ve Sean Murray nin yapmış olduğu bu açıklamalardan sonra gerçekten oyundan pişmanlık duydukları birçok kişi tarafından kabul edilmiş durumda. Bundan sonrası için oyuna bir güncelleme ve ekstra özellikler gelir mi bilinmez ama bu yaşananlardan sonra oyuncu sayısının azalacağına kesin gözü ile bakılıyor.

CEVAP VER