Japonyalı oyun firması , önümüzdeki yıl yepyeni bir oyun deneyimini dünya genelinde tüm müşterilerine sunmaya hazırlanıyor. Tamamen modüler, yani değiştirilebilir parçalardan meydana gelen Switch isimli bu oyun konsolunu yalnızca “konsol” kelimesiyle tanımlamak, bir manada bu ürünün yeteneklerini de sınırlandırmak olacaktır. Çünkü Switch aynı anda birçok işe yarayabiliyor: Kimi zaman bir tablet, kimi zaman bir , bazen de cebinizde taşıyabileceğiniz ve arkadaşlarınızla gerçek zamanlı mücadele edebileceğiniz bir oyun sistemi.

nintendo-switch-2-0-0

80’lerden bu yana ürettiği üst seviye donanımlara sahip konsollarla ismini oyun sektörüne altın harflerle kazımayı başaran Nintendo’nun bu son modeli, Wii ve Wii U ürünleriyle hedeflediği satış miktarına ulaşamayan şirketin yüzünü bu kez güldüreceğe benziyor. Taşınabilir bir oyun konsolu üreten Nintendo, aynı anda Switch’in TV’ye bağlanabilmesini de mümkün kılmış. Bu da büyük ekranda daha zevkli bir oyun deneyimi yaşayabilmenizi sağlıyor. Diğer oyun konsollarının aksine TV’ye bağlı olmadığınız zaman da tablet gibi cihazı elinize alarak oyun oynamaya devam edebiliyorsunuz. Üstelik cihazın her iki tarafında bulunan kumanda tuşlarıyla dokunmatik ekrana bağlı kalmak zorunda değilsiniz.

Nintendo Switch’inize internetten oyun yükleyebileceğiniz gibi, tıpkı eski modellerde olduğu gibi modern disketler de takabileceksiniz. Cihazın eski Nintendo oyunlarını destekleyeceği ise merak konusu. Ancak Nintendo’nun çıkarmaya hazırlandığı Legend of Zelda: Breath of the Wild cihazla birlikte tanıtılacak oyunlar arasında yer alıyor. Splatoon, Skyrim, Mario Kart ve Super Mario’nun yanı sıra resmî NBA basketbol oyunu da Switch üzerinde oynanabilecek.

CEVAP VER