Riot Games, yeni sezonda ADC’lerin kabusu Suikastçi rolünde bulunan şampiyonlara bir güncelleme geleceğini duyurmuştu. Talon, Rengar, Leblanc ve Katarina için gelen güncellemeler bu şampiyonlarla oynarken daha fazla zevk alırken biraz da zorlanmaya yönlendirdiği görülüyor.

İlk olarak Talonu inceleyelim. Talonun eski haliyle karşılaştırdığımızda yeni hali Suikastçi sıfatına daha yakıştığı görünmekte. Özellikle duvarlardan atlayabileceği bir skill getirilmesi ve ulti+Q kombosu çok can yakacak gibi duruyor. İşte yeni Talonun tanıtım videosu.

Rengara yapılan yenilikler pek olmasa da oyunda dengelerin değişeceği düşüncesindeyiz. Rengarın pasif özelliklerinden biri olan yük biriktirme 5 yük yerine 4 yüke düşürüldü ve yük kazanılmadığında bir süre sonra yükler azalmaya başlıyor. Q – Yabani skillinde düşmana doğru yarım çember şeklinde hasar vererek yanındaki düşmanlarında hasar almasını sağlıyor. W – Savaş Kükremesi skillinde ise son bir kaç saniyede aldığı hasarın bir kısmını iyileştiriyor ve yeni eklenen özellik sayesinde kitle kontrol etkilerini engelliyor. Yeni eklenen bütün özellikleri aşağıdaki videosundan izleyebilirsiniz.

Katarina oynanması oyuncuların geneline göre kolay olan ve bir kaç kill aldıktan sonra kimsenin tutamadığı bir şampiyon olarak hatırlanıyor. Riot Games, bu fikirlerin ve oyundaki dengelerin değişmesi adına Katarina skillerinde bir kaç değişikliğe gitti. Yapılan değişiklikler bir nebze de olsa Katarina oynamayı zorlaştırıyor. Her ne kadar zorlaşsa da Katarina’nın Suikastçi rolünü etkileyeceği ve oyundaki kabus rolünün değişmeyeceği belli. İşte Katarina’ya gelen yeniliklerin videosu.

Leblanc te Suikastçi rolünü yaşatan şampiyonların önderi sayılıyor. Yaptığı komboyla adeta eriten Leblanc için de köklü değişiklikler yapıldı fakat oyundaki rolünü etkileyip etkilemeyeceği merak konusu. Tabi bu yeni Leblanc için yeni item dizilimleri kaçınılmaz olacaktır. İşte Yeni Leblanc

CEVAP VER