İlki 1979’da çekilen (Çılgın Max) filmi, dikkat çekici senaryosuyla ve sahip olduğu üstün kamera açılarıyla döneme damgasını vurmayı başararak zamanla efsane haline dönüştü. En son geçtiğmiz sene başrollerinde Charlize Theron ve Tom Hardy’nin de oynadığı filmi vizyona girmiş ve yüksek hasılat rakamlarını elde etmişti. Bu durumu avantaja çevirmeye karar veren ve filmin oyununu geliştirmek için kolları sıvayan Avalanche Studios, Feral Interactive ile işbirliğine giderek 1 Eylül 2015 tarihinde oyununu satışa çıkardı.

İlk etapta yalnızca PC kullanıcıları için satın alınabilir durumda olan oyun, aradan geçen 1 seneyi aşkın süre zarfında Mac ve Linux işletim sistemlerini kullananlar için de satın alınabilir hale getirildi. Böylece farklı işletim sistemlerini kullanan kişilerin de Mad Max’in büyüleyici çöl atmosferini hissedebilmeleri mümkün kılındı.

Bahsi geçen bu güzel haberi oyunun yapımcısı Feral Interactive isimli şirket resmi Twitter hesabından dün duyurdu:

Linux ve Mac işletim sistemleri için hazırlanan Mad Max oyununda Vulkan yerine OpenGL teknolojisinin kullanıldığı da yine şirket tarafından paylaşılan bir diğer bilgi. Toplamda 35 GB’lık bir boş alan isteyen oyun, Feral Interactive’in çevrimiçi mağazasında 29.99 €’lık fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Dileyenler Steam üzerinden de post-apokaliptik bir dünyada geçen Mad Max oyununu satın alabilirler.

Toz toprak içindeki dev arabaları yönlendirebileceğiniz Mad Max oyununun dövüş dinamikleri, çoğu oyuncu tarafından Batman: Arkham oyununa benzetiliyor. Düşmanlarınızın ayak, diz, göz ve baş gibi bölgelerine saldırabileceğiniz oyunda kullanabileceğiniz silahların seçenekleri ise bir hayli geniş.

CEVAP VER