Japonyalı üreticisi firmasını ülkemizde de hayli popüler olan Pokemon Go oyunuyla daha sık duymaya başladık. ABD ve Uzakdoğu ülkelerinde Pokemon Go oyunundan önce de ismi bilinen , daha çok ürettiği oyun konsollarıyla 90’lı yıllara damgasını vurmayı başarmış bir şirket. Wii modeliyle istediği satış rakamlarına ulaşan , şimdilerde yeni bir oyun konsolunun geliştirilmesi işlemlerini tamamladı. Önümüzdeki Salı günü yeni nesil oyun konsoluyla alakalı bir tanıtım videosu yayınlamaya hazırlanan firma, 2017’nin Mart ayında da yeni modelini tüm ülkelerde satışa sunmaya hazırlanıyor. fanı oyuncuları sevince boğan bu haber, şimdiden ’nun borsadaki hisselerini yüzde 4 artırdı bile.

Bahsi geçen oyun konsolunun ismi NX olacak. Salı günü en fazla 3 dakikalık bir video hazırlayacaklarını açıklayan şirket yöneticileri, ABD saatiyle saat 11:00’de resmi siteleri üzerinden bu videonun izlenebileceğini de ifade ettiler.

2012 yılında Wii U isimli konsolunu satışa çıkaran Nintendo, toplamda 13 milyon satış rakamına ulaşmıştı. 2006’da çıkan Wii modeli ise 101 milyon adet satmıştı. Her ne kadar yüksek gibi görünüyor olsa da bu satış oranları PlayStation ve Xbox’a nazaran hissedarlar tarafından yeterli görülmedi. Bu durumu telafi etmek için mobil cihazlara yönelen Nintendo, hepimizin bildiği üzere Pokemon Go oyununu geliştirdi ve başarıya ulaştı. Hatırlanacağı üzere Apple’ın yeni iPhone 7 modelini tanıttığı lansmanda da Nintendo şirketinin müdürü Super Mario Bros oyununun tanıtımını gerçekleştirmişti.

CEVAP VER