Öncelikle Crazy Machines oyununun mantığını belirtmek gerek diye düşünüyorum. Alman yapımı olan Crazy Machines serisinin amacı, size verilen nesnelerden çizgi filmi veya bildiğimiz animasyon reklamlarındaki, oyunlarındaki düzenekler kurup görevleri yerine getirmek. Oyunun genel içeriği olarak, hatta seri olarak kolay diyebiliriz ancak bazı bölümler var ki özellikler final bölümleri insanı saatlerce uğraştırıyor daha sonra bitirmenin verdiği mutluluğu yansıtıyor. Aynı zamanda her bölümün sadece bir değil birden çok çözümü var.

crazy-machines-3

Oynadıkça, zevk alınan oyunlar sıralamasında bana göre kendine yer edinilebilecek seri, oyun bakımından değil adeta seri bakımından bağımlılık yaratıyor. Özellikle üniversitede mühendislik bölümlerini okuyan arkadaşlar için kendimden de pay çıkararak, oyunun feci halde keyifli hale geleceğini söylemeliyim.

Bana göre serinin en iyi olan 3. oyununda, aklınızı zorlayan bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz. Oyunda Türkçe desteği olmasa da nostalji oyun havası yaratıyor ve saatlerce üstünde durabiliyorsunuz. Oyunun diğer serilerine ek olarak 3. oyunda, 3 boyut seçeneği gözümüze çarpıyor. Özellikle multiplayer paylaşım özelliği ile oyuncuların kendi bulmacalarını paylaşması oyunun sürekli devam edeceği anlamına geliyor. Youtube’den açıp -ki oyun 19 Eylül’de yani dün çıktı- bölümlerin çözümlerini izlemezseniz vereceğiniz paranın hakkını sonuna kadar alacağınızı düşünüyorum.

Sürekli vurdulu kırdılı oyunlar yerine, beynini geliştirmeyi ve zorlamayı tercih edenler için birebir olacak oyun için ortalama bir bilgisayar özellikleri yeterli oluyor. Ayrıca şuan %10 indirimde olan oyunu 27 lira 90 kuruşa Steam’dan edinebilirsiniz.

CEVAP VER