’nun dünya çapında ses getiren yein oyun konsolu Switch’e ait teknik özellikleri geçtiğimiz günlerde sizlerle bu haberde paylaşmıştık. Aradan geçen süre zarfından Nintendo NX projesiyle birlikte Switch’e dair yeni bilgilere ulaşmış bulunuyoruz. Üstelik bu bilgiler dedikodu veya sızıntı kaynaklı değil!

NX kod adına sahip olan Switch’in 6.2 inçlik multitouch (çoklu dokunma) destekli bir kapasitif ekranla geleceği öğrenilmişti. Switch’te oyun oynarken iki veya daha fazla parmakla pinch ve zoom gibi hareketler yapabilmek böylece mümkün olacak. Nintendo hayranlarını sevindiren bir diğer gelişme ise Switch’in 3DS ve Wii U oyunlarını dahi oynatabilecek olması. Bu bilgiden hareketle bu yeni konsolun bir nevi emülatör işlevi de göreceği söylenebilir. Switch’i satın alan müşteriler, efsane haline gelen Mario ve Zelda gibi oyunları sorunsuz oynayabilecekler.

128 GB’a kadar Micro SDXC kart desteğine sahip olması planlanan Switch, 32 GB SDHC kart destekleyen Nintendo 3DS XL’den bu yana çok şeyin değiştiğini de gösteriyor aslında. Depolamadan bahsetmişken, Nintendo’nun Switch için harici depolama desteği sunup sunmayacağı da merak konusu oldu. Şirket, cihazın kolayca taşınabilir olması avantajını hard disk desteği sunarak kısıtlamak istemeyebilir.

USB-C kablosuyla şarj olması planlanan konsol, bu sayede zayıf batarya ömrünü egale etmeyi hedefliyor. Ekran kalitesi ve parlaklığı tatmin edici seviyede olan cihazla ilgili daha detaylı bilgiye en erken 2017 yılında ulaşacağız gibi duruyor.

CEVAP VER